Paulo Coelho: „Zacznij wszystko od czystej kartki papieru!”

Kultowy pisarz Paulo Coelho opowiada, jak zacząć wszystko od czystej kartki.

Możesz oczywiście powiedzieć sobie, że nie zrobisz kolejnego kroku, dopóki nie zrozumiesz, dlaczego coś, co kiedyś wydawało ci się ważne, już takie nie jest. Ale takie podejście może okazać się przytłaczające dla tych, którzy są wokół ciebie: rodziców, męża/żony, dzieci, przyjaciół itp.

Wszyscy zamykają ważny rozdział w swoim życiu, zaczynają od nowa i cieszą się życiem. Będą mieli wyrzuty sumienia, jeśli przestaniesz iść naprzód i poddasz się!

Wszystko mija i musimy pozwolić ludziom odejść, niezależnie od tego, jak trudne to jest. 

Wszystko w tym świecie jest odbiciem tego, co dzieje się w naszym sercu. Tylko pozbywając się tych uczuć zrobisz miejsce na nowe doświadczenia. Pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne!

Nie zapominaj, że nikt nie jest odporny na niepowodzenia. Ważne jest to, aby iść dalej. Nie oczekuj niczego w zamian, nie oczekuj, że ktoś doceni twoje starania czy uczucia.

Przestań rozmyślać nad tym samym, przestań myśleć o tym, co straciłeś - to tylko niszczy twoje życie.

Aby rozpocząć nowy rozdział, musisz zamknąć poprzedni: powiedz sobie, że nie możesz zmienić przeszłości! Wprowadzanie zmian nie jest ani szybką, ani łatwą drogą. Pamiętaj jednak, że aby coś zmienić, nie musisz wracać aż do korzeni problemu. Wystarczy, że zaczniesz od niezapisanej strony i pójdziesz do przodu! Zamknij ważny rozdział w swoim życiu nie z powodu dumy czy słabości, ale po prostu dlatego, że nie pasuje już do Twojego życia!

Pozbądź się wszystkich rzeczy, z których nie korzystasz i których nie lubisz. Wyrzuć stare rzeczy, których nie nosisz lub przedmioty, które przywołują bolesne wspomnienia. Stań się tym, kim jesteś!

Główne zdjęcie: youtube