Mówi się że nasze znaki zodiaku poniekąd definiują to, kim jesteśmy. I choć czasami trudno w to uwierzyć, okazuje się, że w tym popularnym, „zabobonie” może tkwić odrobina prawdy. Tak, jak w sytuacji, o której zaraz powiemy – otóż tych kilka znaków zodiaku, które za chwilę opiszemy astrolodzy uważają za najbardziej empatyczne i skłonne do poświęceń dla innych. Naszym zdaniem życie bardzo często zdarza się potwierdzać te słowa – a jak jest u was? Oto krótki opis pięciu najbardziej opiekuńczych znaków zodiaku.

1) Rak

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku wręcz kochają otaczać uczuciami inne osoby. Troską otaczają one nie tylko swoich najbliższych, ale i innych ludzi, często zupełnie przypadkowo napotkanych na drodze życia. Rak nikomu potrzebującemu nie odmówi pomocy, a co najwspanialsze – w ogóle nie oczekuje w zamian rekompensaty ani nagrody. Dla niego bowiem pomoc bliźniemu to wartość sama w sobie.

2) Waga

Wagi są osobami, dla których pomaganie innym to nie tylko symbol dobrej woli, ale wręcz sposób na życie. Niektóre z nich tak bardzo starają się pomagać ludziom dookoła, że prowadzi to je do zapomnienia o własnych potrzebach. Wagi nigdy nie odmawiają pomocy potrzebującym, stawiając dobro innych ponad własne.

3) Koziorożec

Koziorożce zdają się być osobami nieco skrytymi w sobie, nieufnymi i poniekąd mało sympatycznymi, ale to tylko pozory. Tak naprawdę mają one olbrzymie serce, które chętnie oddadzą każdej potrzebującej osobie, jaką napotkają na swojej drodze. Osoby urodzone jako koziorożce są niezwykle lojalne, a przez to bardzo godne zaufania, spokojne i gotowe do pomocy nawet w wydawałoby się najcięższej sytuacji.

4) Baran

Wydawać by się mogło, ze baran to wręcz przeciwieństwo koziorożca – łatwo się denerwuje, dość szybko przychodzi mu „wypluwanie” nieprzyjemnych słów… lecz to także tylko pozory. Tak naprawdę barany byłyby gotowe zrobić wszystko, aby ratować swoich przyjaciół przed niebezpieczeństwem. Jeśli baran wyczuje, że coś może być nie tak, nie zawaha się skontaktować z Tobą nawet w środku nocy, byleby tylko służyć Ci swoim wsparciem.

5) Lew

Lwy to symbol męstwa i odwagi i dokładnie takie są osoby, które urodziły się pod tym znakiem. Są one niezwykle uczuciowe, nie tylko dla bliskich znajomych ale i dla kompletnie obcych osób. Gdy wyczują jakąś niesprawiedliwość zrobią wszystko by z nią walczyć i pomóc pokrzywdzonemu. Sprawia to, że są one naprawdę fantastycznymi przyjaciółmi jak i po prostu osobami.

Główne zdjęcie: magia.onet.pl