Co zaskakujące, niektóre konstelacje z determinacją i pewnością siebie nie trafiły na listę najpotężniejszych znaków zodiaku. Zatem kim są najpotężniejsze znaki zodiaku i w jaki sposób przejawia się ich siła w życiu?

Na początek powinniśmy sprecyzować, że mówimy o sile moralnej, duchowej, a nie fizycznej. W każdym żywiole można znaleźć jeden najpotężniejszy znak zodiaku.

Wodnik jest najpotężniejszym znakiem zodiaku w żywiole powietrza. Pomimo odrobiny marzycielstwa i dążenia do ideału, jest to znak, który może wiele razy doświadczyć trudności w życiu, ale nigdy się nie podda. Wodniki są w stanie szybko dostosować się do wszelkich zmian w życiu, co czyni je silniejszymi.

Na drugim miejscu znalazły się osoby spod znaku Wagi. Nie są one aż tak słabe, ale mają zwyczaj oddawania swojej energii innym i nie realizowania zaplanowanych działań do końca. Szybko tracą entuzjazm i zapał, a wraz z tym cel.

Najsłabszym znakiem w tym żywiole są osoby spod znaku Bliźnięta. Nie potrafią skupić się na jednej rzeczy i często brakuje im wsparcia ze strony innych. Gdy napotkają trudności, wpadają w panikę i proszą o pomoc innych.

Strzelec jest najsilniejszym z żywiołu ognia. Przedstawiciele spod tego znaku nigdy nie rozpaczają i starają się zachować człowieczeństwo bez względu na sytuację. Potrafią kontrolować swoje emocje, nie ulegają prowokacjom i zawsze wyrażają swoje zdanie. Ich siła tkwi w optymizmie.

Na drugim miejscu znajduje się Lew. Na pierwszy rzut oka przedstawiciele spod tego znaku wydają się być osobami o silnej woli. Są jednak bardzo uzależnieni od okoliczności zewnętrznych i od opinii innych. Lew nieustannie potrzebuje wsparcia i uznania. Jeśli osoby spod tego znaku tego nie otrzymają, szybko zaczną się smucić.

Najsłabszym znakiem żywiołu ognia jest Baran. Pomimo tego, że jest to bardzo aktywny i zaangażowany znak, będzie wykazywał słabość. Baran nie potrafi kontrolować swoich emocji, jest zbyt przejęty tym, co dzieje się w środku. Czasami Baran zachowuje się irracjonalnie, co może doprowadzić go do kłopotów.

Koziorożec to najsilniejszy znak zodiaku w żywiole ziemi. Osoby spod tego znaku są uparte, zdecydowane i konsekwentne. Tych osób jest trudno obrazić i zranić. Nawet jeśli wszystko będzie źle, to i tak będą dążyć do celu.

Panna to drugi najpotężniejszy znaku zodiaku z żywiołu ziemi. Często sprawiają wrażenie silnych osób, ale czasami nie potrafią zaakceptować świata takim, jakim jest i po prostu płynąć z prądem.

Byk jest najsłabszym znakiem żywiołu ziemi. Przedstawiciele spod tego znaku nie lubią żadnych zmian. Chcą spędzić całe swoje życie w spokoju i poczuciu szczęścia, ale jeśli ich plany się sypią, stają się bezbronni.

Ryby to najpotężniejszy znak w żywiole wody. Co więcej, są potężne nie tylko wśród znaków swojego żywiołu, ale wśród konstelacji całego horoskopu zodiakalnego. Może się to wydawać nieco dziwne, ponieważ Ryby często są całkowicie oderwane od świata rzeczywistego. W tym właśnie tkwi ich siła. Ryby mogą cierpliwie znosić, czekać i mieć nadzieję przez długi czas. To pomaga im walczyć o swoje szczęście do samego końca.

Skorpion nie jest tak potężny jak Ryby. Jego słabością jest to, że może długo gromadzić w sobie emocje. Będą go zżerać od środka, czyniąc go coraz słabszym.

Rak to najbardziej wrażliwy w swoim żywiole znak zodiaku. Przedstawiciele spod tego znaku są bardzo wrażliwi i bezbronni. Nieustannie potrzebują wsparcia moralnego i pomocy. Jeśli nikogo nie będzie obok nich, Rak odbierze to jako znak, że nic się nie zmieni i wpadnie w depresję.

Ale rzecz jasna, urodzenie się pod słabym znakiem zodiaku nie oznacza, że ktoś będzie cierpiał z powodu niepowodzeń, a jego życie będzie skomplikowane. Urodzenie się pod silnym znakiem nie oznacza też, że ktoś będzie w stanie osiągnąć bardzo wiele bez większego wysiłku. Nie należy zapominać, że każdy znak zodiaku ma swoje zalety i strefy wpływów. Najważniejsze, aby pamiętać, że siła charakteru nie pojawia się od urodzenia. Wszystko zależy od doświadczenia i pokonywania trudności.

Główne zdjęcie: google