Od roku mieszkańcy pewnej wioski w Indonezji na wyspie Jawa widzą rozdzierającą serce scenę. Kotka tęskni za swoją właścicielką, mieszkając na jej grobie i nie chce jej opuścić.

Prawdopodobnie ten zwierzak kiedyś zainspiruje reżyserów, ale na razie mieszkańcy miasteczka próbują odwrócić uwagę kotki od jej smutku. Mieszkaniec wioski, 28-letni Keli Keningau Prayitno, obserwował kotkę od kilku miesięcy.

foto: lemurov.net

Nie był jedynym, który próbował nakarmić zwierzę. Jedzenie i picie dla puszystego zwierzaka pojawiają się regularnie. Kotka jednak nie chce ani jeść, ani pić. Ciągle się znajduje na grobie swojej właścicielki, a raz na jakiś czas żałośnie miauczy. Ten widok rozdziera serce.

foto: lemurov.net

Niesamowite jest to, w jakim stopniu zwierzę przeżywa śmierć swojej pani. Prayitno próbował zabrać kotkę do siebie, aby zapewnić jej nowy dom i opiekę, jednak zwierzę za każdym razem wraca do grobu. Później się okazało, że zwierzę w rzeczywistości nie jest bezdomne.

foto: lemurov.net

Dzieci zmarłej kobiety mieszkają w tym samym domu, a kotka ich matki przychodzi do nich raz dziennie po jedzenie. Mężczyzna postanowił zapytać o radę i wsparcie weterynarza.

foto: lemurov.net

Lekarz zalecił, by podawać kotce przez jakiś czas środki uspokajające. Prayitno zastanawia się teraz, jak przekonać kotkę do przyjęcia leku, ponieważ nadal odmawia przyjmowania jedzenia z rąk innych ludzi i opuszczenia grobu swojej właścicielki.

Główne zdjęcie: lemurov.net