Aż trudno uwierzyć, że w 1959 roku ta dziewczynka została znaleziono w Kolumbijskiej dżungli. Żyła tam przez prawie pięć lat wśród małp kapucynów.
Dziś opowiemy Wam niesamowitą historię małej dziewczynki, której w przetrwaniu pomogły zwierzęta. Niestety okazały się lepsze od ludzi...
Marina Chapman (to nie jest jej prawdziwe imię, sama je wybrała) niewiele pamięta z tamtego czasu. Wie na pewno, że w wieku około czterech lat została porwana przez dwóch mężczyzn prosto z podwórka. Po co? Nie wiadomo. Nie wie, dlaczego została porzucona w dżungli.
Mała dziewczynka znalazła się sama w nieznanym miejscu. Dużo wędrowała, płakała i wołała mamę, ale nikt nie przychodził. Przez kilka dni nic nie jadła i nie piła, była skrajnie wyczerpania.
Wtedy przyszli jej z pomocą kapucynki. Początkowo małpy obserwowały dziecko przez chwile, po czym postanowiły do niej podejść. Jedna z małp dotknęła dziewczynę i zaczęła ją wąchać i badać, po chwili podeszli inne. Początkowo Marina była przerażona, a nawet krzyczała, żeby ją zostawiły, ale później zdała sobie sprawę, że gdyby chciały ją skrzywdzić, zrobiłyby to już dawno. Później zwierzęta zabrały dziewczynę do źródła z wodą. Potem stopniowo nauczyły ją wspinać się po drzewach, znajdować jedzenie, słuchać i rozumieć odgłosy dżungli... Zajęło to około pięciu lat.
Dziewczyna została znaleziona przez myśliwych, którzy sprzedali ją do domu publicznego. Musiała tam sprzątać pokoje za jedzenie. Marinie udało się jednak uciec. Bardzo długo mieszkała na ulicach Cucuty, ukrywając się przed policją i jakoś zdobywając pożywienie.
Jednak szczęście nie opuściło dziewczyny i wreszcie los się do niej uśmiechnął. Marina została zauważona przez służby społeczne, które odnalazły jej rodzinę. Zdobyła później wykształcenie i wyszła za mąż. Teraz ma własną rodzinę.
Nawiasem mówiąc, już w wieku dorosłym Marina napisała książkę o swoim życiu „Dziewczyna bez imienia”, ponieważ nie wie, ile naprawdę ma lat i jak ma na imię. Znalazła odzew wśród milionów ludzi z całego świata i stała się prawdziwą sensacją literacką.
Główne zdjęcie: laykni.com