Ryby to piękny i opiekuńczy znak zodiaku, ale dużo ludzi źle rozumie te wrażliwe osoby. To dlatego osoby spod znaku Ryby są najtrudniejszym do zrozumienia znakiem zodiaku...

Ryby są bardzo emocjonalne, a także zamknięte w sobie. To delikatne, kochające, opiekuńcze osoby o „złotym sercu”, ale często są ofiarą własnych emocji i myśli. Ciągle marzą i uwielbiają fantazjować. Jednak osoby spod znaku Ryby są bardzo kreatywne.

Często jednak czują się niezrozumiane przez otoczenie i łatwo popadają w depresję, jeśli widzą, że nikt ich nie słyszy.

Ryby z pewnością mają wiele do zaoferowania światu. Wszyscy moglibyśmy się wiele nauczyć od przedstawicieli spod tego znaku, którzy mają dobrze rozwiniętą intuicję.

Dlaczego osoby spod znaku Ryby są najtrudniejszym do zrozumienia znakiem zodiaku:

Kryją one w sobie wielką tajemnicę.

Z pewnością chcą, by ludzie ich usłyszeli, ale często brakuje im słów, by wyrazić swoje uczucia i pragnienia. Przez większość czasu żyją we własnym świecie, co utrudnia nawiązanie z nimi kontaktu. Ryby na pewno w końcu się otworzą, trzeba tylko dać im trochę czasu. Po prostu traktuj je z miłością, szacunkiem i zrozumieniem, a zostaniesz nagrodzony ich zaufaniem, które zdobędziesz w krótkim czasie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ich wrażliwa natura niezbyt dobrze sobie radzi z otaczającym światem, co powoduje, że te osoby znajdują ukojenie w marzeniach i twórczości.

Porozmawiaj z nimi o sztuce, wyobraźni lub o czymś innym, a zobaczysz, że będą pełne energii i z radością zaangażują się w rozmowę!

Ryby lubią uciekać od rzeczywistości

Ryby mogą szybko stracić zainteresowanie współczesnym światem, ponieważ nie są w stanie przestrzegać jego zasad. Przez długi czas nie są w stanie nadążyć za tempem, w jakim porusza się reszta świata, dlatego przy każdej okazji starają się uciec do własnych myśli i marzeń, gdzie czują się bardzo dobrze. Ryby nie chcą sprawiać wrażenia obojętnych czy nieuprzejmych, ale świat według nich jest bardzo męczący i pozbawiony inspiracji. Jeśli to zrozumiesz, o wiele łatwiej będzie Ci zaakceptować te chwile, kiedy Twoi przyjaciele spod znaku Ryby uciekają od rzeczywistości.

Chcą być blisko ludzi, ale boją się, że ponownie zostaną skrzywdzeni

Rzecz w tym, że osoby spod znaku Ryby odpowiedzialne i opiekuńcze, jednak ludzie często wykorzystują ich dobroć. Osoby spod tego znaku pragną bliskiej relacji, jednak ze względu na to, że w przeszłości zostały skrzywdzone, nie mogą sobie pozwolić na to, by otworzyć się przed kimś, w obawie przed ponownym skrzywdzeniem. Ale jeśli będziesz wystarczająco cierpliwy, będziesz miał szansę poznać na czym polega piękno relacji z nimi, czy to romantycznej, czy przyjacielskiej.

Nie potrafią ukryć swoich uczuć

Ryby są bardzo emocjonalnymi istotami, które są gotowe na wszystko. Potrafią szybko się zakochać, a to z kolei może doprowadzić do urazu psychicznego. Jednocześnie starają się widzieć w ludziach to, co najlepsze, nawet po tym, jak zostali skrzywdzeni. Jeśli jednak zrobisz im coś złego, wybaczą, ale nie zapomną. Ryby mają zbyt wysokie oczekiwania wobec relacji, co często prowadzi do późniejszego rozczarowania. Chcą widzieć to, co najlepsze w ludziach, ale po tym, jak sparzyli się tyle razy, zaczynają zdawać sobie sprawę, że ich cierpliwość i nadzieja zaczynają znikać.

Potrzebują czasem zostać w samotności

Ryby z łatwością pochłaniają wszystkie negatywne cechy współczesnego świata, a potem bardzo dużo czasu zajmuje im uwolnienie całej nagromadzonej negatywnej energii. Jednocześnie jednak oczekują wsparcia, zachęty i miłości od bliskich, dlatego potrzebują równowagi między samotnością a towarzystwem innych ludzi. Bez względu na to, kim jesteś dla tych osób, przyjacielem lub partnerem, nigdy nie pozwól im odejść zbyt daleko. Przecież Ryby nie mogą przetrwać bez związku, ale też nie wyobrażają sobie swojego życia bez możliwości pozostania chwili w samotności. Szanuj ich potrzebę spędzania czasu w samotności i przypominaj im, że zawsze będziesz obok. To sprawi, że te osoby będą naprawdę szczęśliwe.

Są bardzo niezależne

Ryby uwielbiają być obok swojego partnera, ale też dobrze sobie radzą działając w pojedynkę. Często oczekują zbyt wiele od związku i po prostu potrzebują trochę czasu na relaks i skupienie się na tym, co czyni ich szczęśliwymi. Nie chcą oddalać się od innych, ale czasami po prostu nie mają wystarczająco dużo energii, aby utrzymać związek z kimś, ale ludzie nie zdają sobie z tego sprawy i się obrażają. Osoby spod tego znaku nie lubią polegać na innych i wolą wykorzystywać własne siły i zasoby, by zdobyć to, czego potrzebują.

Główne zdjęcie: lavender.land