Wszyscy wiedzą, że po posadzeniu i zbiorze ziemniaków ziemia musi być nawożona i nasycona substancjami odżywczymi. Możesz do tego użyć „zielonego nawozu”. Jest on korzystny dla dobrych zbiorów. Jeśli wybierzesz odpowiedni zielony nawóz, możesz zbierać zdrowe i smaczne ziemniaki.

„Zielony nawóz” używany jest aby zwiększyć plony nie tylko w przypadku ziemniaków, ale także innych uprawach. Pomaga wzbogacić zubożałą glebę i przywrócić ją do pierwotnego stanu. Po zbiorze ziemniaków w ogrodzie zdecydowanie sadzę „zielony nawóz”, a teraz opowiem ci w jaki sposób.

Plan pracy

Znowu nadchodzi jesień. Przed sadzeniem „zielonego nawozu”, po zebraniu ziemniaków i krzewów, spulchniam glebę. Potem przychodzi czas na sadzenie „zielonego nawozu”. Próbowałam różnych roślin, ale jak pokazała praktyka, musztarda najlepiej nadaje się do tego celu.

Czas na sadzenie

Do sadzenia tworzymy dołki, których głębokość nie powinna przekraczać 1,5 cm. Dzięki temu pierwsze pędy pojawiają się dość szybko, po trzech do czterech dniach. Zużycie jest mniej więcej takie samo - sadzę około 30 g nasion na 10 m2. Jeśli klimat w twoim regionie jest ciepły, możesz w tym celu wybrać kapustę sitowatą do sadzenia. Wyróżnia ją wytrzymałość. Rośnie dokładnie przez 30 dni.

Po zbiorze plonów kapusty sitowatej zabieram ją, drobno kroje, kładę z powrotem na glebie i przysypuję cienką warstwą ziemi.

Kapustę sitowatą najlepiej zbierać do momentu, kiedy zaczynają dojrzewać nasiona. Najlepiej podczas kwitnięcia. Jeśli dodamy kapustę do gruntu lub nawozu, mniej więcej 1 m2 – 5 kg, to pomoże ona wzbogacić glebę.

Dlaczego kapusta sitowata jest najlepszym „zielonym nawozem”

Jeśli nie wiesz dlaczego kapusta sitowa jest najlepszym „zielonym nawozem” dla uprawy ziemniaków, to zaraz wytłumaczę. Świetnie pomaga we wzroście ziemniaków.

Po tym jak kapusta sitowata będzie użyta, to w glebie pozostanie 15 g potasu i 12 g fosforu z 1 kg „zielonego nawozu”. Właśnie to gra decydującą rolę w uprawie ziemniaków.

Jej system korzeniowy sprawia, że jej ​​gleba jest bardziej porowata. Pomaga to w absorbowaniu większej ilości wilgoci w glebie.

Po zastosowaniu kapusty sitowatej chwasty znikają z grządek.

Ponadto kapusta sitowata działa bakteriobójczo przy uprawie ziemniaków, niszczy bakterie chorobotwórcze i odstrasza szkodniki.

Główne zdjęcie: optim1stka.ru