Wszyscy ludzie mają zupełnie inne koncepcje godności człowieka: ktoś kocha wygląd, ktoś docenia wewnętrzną życzliwość, a ktoś chce komunikować się tylko z inteligentnym i dobrze oczytanym otoczeniem.

Astrologowie ustalili, które znaki zodiaku są pod wrażeniem wysokiego IQ.

Panna

Panny to oczytani, wykształceni ludzie i wolą mieć obok siebie odpowiednie środowisko. Przedstawiciele spod znaku ziemi chętnie komunikują się z osobą, która jest z nimi na tym samym poziomie.

Jeśli rozmówca przewyższa Pannę pod względem wiedzy, oczy osób spod tego znaku rozświetlają się tylko radością: taka sytuacja stanowi doskonały powód do samodoskonalenia, które według Panny zawsze ma miejsce i nigdy nie jest za późno czy za dużo na rozwój.

Znak ziemi szanuje ludzi wszechstronnych, stara się za nimi nadążyć, a nawet jest dumny z tak mądrych przyjaciół.

Wodnik

Sam Wodnik jest geniuszem zodiakalnym. Osoby spod tego znaku od małego wieku czytają wielotomowe encyklopedie, szkoły kończą ze złotymi medalami, a uniwersytety z wyróżnieniem. Dlatego przedstawiciele spod tego znaku powietrznego rozumieją, czym jest prawdziwa inteligencja.

Nie można ich oszukać fałszywymi faktami i udaną inteligencją, więc nie powinieneś nawet próbować. Wodnik z przyjemnością przebywa w kręgu osób, z którymi możesz prowadzić rozmowę na różne tematy, nie rozpraszając się podstawowymi wyjaśnieniami.

Wodniki uwielbiają debatować, ale czerpią przyjemność nie z faktu wygrania, ale z samego procesu.

Jeśli rozmówca jest godny i w zamian pokazuje się od strony intelektualnej, Wodnik ma do niego głęboki szacunek.

Koziorożec

Koziorożce są nieco uprzedzone do niewykształconych ludzi, ale nic nie mogą z tym zrobić. Według znaku ziemi niezbyt inteligentni ludzie nie mają w sobie nic ciekawego.

Koziorożce chcą widzieć obok siebie osób, które się nie ciągną za przywódcą, a samowystarczalnych, rozwiniętych ludzi, którzy potrafią rozwiązywać problemy i zadania, skupiając się wyłącznie na swoim intelekcie.

Kiedy Koziorożce próbują przymknąć oczy na zdolności intelektualne, zwracając uwagę na wygląd lub inne cechy charakteru, w końcu są bardzo rozczarowani swoim wyborem.

Oczywiście, czasami obok Koziorożców można znaleźć dobrodusznych sojuszników, wyróżniających się siłą, a nie inteligencją, ale to raczej wyjątek niż reguła.

Główne zdjęcie: google.com